Strona główna SANOK Obywatelskie zatrzymanie. Uniemożliwili jazdę pijanemu

Obywatelskie zatrzymanie. Uniemożliwili jazdę pijanemu

0

Zdecydowana postawa świadków przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował nissanem, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 49-latka zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 14, w miejscowości Mrzygłód. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkańcy powiatu sanockiego jadąc od strony Sanoka zwrócili uwagę na poruszający się pojazd marki Nissan. Sposób jazdy wskazywał, że kierujący samochodem mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadkowie uniemożliwił mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki od pojazdu. O zdarzeniu poinformowali Policję. Zanim mundurowi przyjechali na miejsce, kierowca nissana uciekł pieszo. W wyniku podjętych czynności został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy referatu patrolowo-interwencyjnego.

Policjanci ustalili, że kierujący nissanem to 49-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Dzisiaj 49-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. O  dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana reakcja mieszkańców powiatu sanockiego, którzy uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, zasługuje na pochwałę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Poprzedni artykuł25-latek kradł samochody i sprzedawał je na złom
Następny artykułZałamanie pogody. Czekają nas deszcz i burze
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj