Strona główna TURYSTYKA Nowy rozkład jazdy PKP. Jest też nowe połączenie do Berlina

Nowy rozkład jazdy PKP. Jest też nowe połączenie do Berlina

0
Reklama

Od 9 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP. Wśród nowinek kolejowych pojawiło się bezpośrednie połączenie kolejowe do Berlina.


Pociąg bezpośredni IC PKP Przemyśl-Berlin będzie kursował codziennie przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Zieloną Górę i Frankfurt n. Odrą. Jego start z Przemyśla będzie miał miejsce o 18:09, dojazd do stacji Berlin Hbf (dworzec główny) o 9:16.
Za bilety zapłacimy: w wagonach z miejscem do siedzenia za bilet normalny z Rzeszowa do Berlina zapłacimy 49 euro (około 210 zł). Dla dzieci do lat 12 to 14,70 euro (63 zł). Posiadacze legitymacji RAILPLUS zapłacą 41,70 euro (ok. 180 zł), grupa dorosłych – 29,40 euro (126 zł); studenci do ukończenia 26. roku życia – 36,80 euro (ok. 160 zł).

Znowu do Jasła

Wśród nowych połączeń na Podkarpaciu zawita także linia 106, kursująca o 1 stycznia codziennie na relacji Rzeszów-Jasło. Od nowego roku uruchomione znowu zostanie połączenie z Gorlicami.

Reklama

Podkarpacie połączone ze Śląskiem

Od 9 grudnia będzie można dojechać z Podkarpacia bezpośrednio do Wodzisławia Śląskiego pociągiem Polregio Karolinka, a także do Katowic. Czas jazdy do Wodzisławia Śląskiego wyniesie ok. 6 godzin, natomiast do Katowic około 5 godzin i 30 minut.
Na linii 71 Rzeszów–Stalowa Wola Południe trasa trzech pociągów będzie nadal wydłużona do Sandomierza.
źr. PKP 
 

Reklama
Poprzedni artykułStalowa Wola: Muzeum Jana Pawła II wśród najlepszych w Polsce
Następny artykułKrasne: Wszystko jasne. Mieszkańcy nie chcą do Rzeszowa