Strona główna WIADOMOŚCI Nowy dowódca w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich

Nowy dowódca w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich

0
Reklama

Dotychczasowy dowódca 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich ppłk Marcin Samburski przekazał obowiązki swojemu następcy – mjr. Michałowi Kędrze.

Każda historia jednostki wojskowej toczy się w sposób związany z osobami, które tą jednostką dowodzą. Z wielkim uznaniem  spoglądam na ustępującego dowódcę ppłk. Marcina Samburskiego, na osiągnięcia nie tylko w czasie związanym z dowodzeniem 1. Batalionem, ale na jego całą ścieżkę zawodową. Dziękuję za dobrą współpracę i gotowość do realizacji ważnych dla naszego podkarpackiego regionu działań. Jestem przekonana, że przekazując obowiązki, czyni Pan to z poczuciem spełnienia oraz dobrze wykonanej pracy. Nowemu dowódcy – mjr. Michałowi Kędrze gratuluję objęcia zaszczytnej funkcji i życzę, aby podejmowane wysiłki przynosiły satysfakcję, stając się  inspiracją do kolejnych działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas uroczystości, która odbyła się w koszarach przy ul Lwowskiej w Rzeszowie.

Wojewoda skierowała do żołnierzy słowa uznania i podziękowania za codzienny trud i zaangażowanie.

Reklama

– 1. Batalion Strzelców Podhalańskich i cała 21. Brygada Strzelców Podhalańskich są chlubą regionu i Rzeczpospolitej. Bliskie współdziałanie, wsparcie, zaufanie dają gwarancję, że niezależnie od tego, jakie będą wyzwania i okoliczności, w których będziemy funkcjonować, wszystkim im podołamy. Za waszą służbę, oddanie dowódców, bardzo serdecznie dziękuję, a w nadchodzącym roku życzę wszelkiej pomyślności dla każdego żołnierza i pracownika Batalionu – dodała.

1. Batalion Strzelców Podhalańskich jest jedną z największych jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Został sformowany 26 maja 1993 roku. Rok później jednostka przyjęła imię gen. bryg. Józefa Kustronia.  Batalion jest również spadkobiercą tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, którego historia sięga 1918 roku.

Reklama
Poprzedni artykułWciąż kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu
Następny artykułKilkanaście tysięcy odbiorców jeszcze bez prądu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!