Strona główna RZESZÓW Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie

Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie [foto]

0
Reklama

35 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ślubowanie. Odbierając legitymacje z rąk nadinspektora Dariusza Matusiaka, wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą. Teraz przed nimi kilkumiesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek i tam rozpoczną służbę.

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz.

Reklama

Dziś, 35 nowych funkcjonariuszy, wśród nich 9 kobiet, złożyło ślubowanie i odebrało legitymacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadinsp. Dariusza Matusiaka.

Gratulacje i życzenia przekazała im Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart orazczłonek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, a potem wrócą do swoich jednostek macierzystych.

Po odbyciu szkolenia podstawowego, gdzie będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego wrócą do swoich jednostek macierzystych. Nowi funkcjonariusze rozpoczną służbę w komendach miejskich w Rzeszowie, Krośnie i Tarnobrzegu oraz komendach powiatowych w Dębicy, Jarosławiu, Kolbuszowej, Mielcu, Nisku, Stalowej Woli oraz oddziale prewencji w Zaczerniu.

Reklama
Poprzedni artykułJechał pijany i uderzył w znak. 49-latek tłumaczył, że robi prawo jazdy
Następny artykułWysoka kara za niedostosowanie prędkości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!