Strona główna WIADOMOŚCI Nowi funkcjonariusze zasilili podkarpacką policję

Nowi funkcjonariusze zasilili podkarpacką policję

0
Reklama

Szeregi podkarpackiej Policji wzmocni 39 nowo przyjętych policjantów. W Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie złożyli rotę ślubowania i odbierali legitymacje z rąk nadinspektora Dariusza Matusiaka, biorąc na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

39 nowo przyjętych policjantów ślubowało „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. 29 mężczyzn i 10 kobiet przeszło wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Reklama

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka. Gratulacje i życzenia przekazała im Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart. Wśród zaproszonych gości był Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Policjanci, którzy dziś przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego. Po adaptacji najwięcej nowo przyjętych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pozostali zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

Uroczystość zakończyła defilada kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Burze z gradem w regionie
Następny artykułStracili pozwolenie za nadmierną prędkość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!