Strona główna WIADOMOŚCI Nowi funkcjonariusze KAS złożyli ślubowanie

Nowi funkcjonariusze KAS złożyli ślubowanie

0
Reklama

W Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym w Przemyślu ślubowanie złożyło 22 nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej. Od początku roku szeregi podkarpackiej KAS zasiliło 140 nowych funkcjonariuszy

Zbiórka kadry kierowniczej i funkcjonariuszy odbyła się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek.


Dyrektor izby w swoim wystąpieniu pogratulował funkcjonariuszom wyników osiągniętych podczas postępowania kwalifikacyjnego do służby.

Reklama


„Przechodząc proces rekrutacji dowiedliście nie tylko swych kompetencji, ale też determinacji w dążeniu do celu. Konsekwencja i zdecydowanie to cenne atrybuty działania funkcjonariusza naszej służby”.


Jak zaznaczył: Ostatnie wydarzenia, których jesteśmy świadkiem, i w których uczestniczymy na granicy z Ukrainą, w szczególny sposób naznaczają początek Waszej służby. To jest trudna służba, ale jestem przekonany, że da Wam ogromną satysfakcję- powiedział dyrektor.


Gratulacje i życzenia  złożyła nowym funkcjonariuszom  także Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego mł. insp. Aneta Lechowicz.


Funkcjonariusze, którzy po raz pierwszy włożyli mundur mają za sobą wieloetapowy proces rekrutacji, na który składały się m.in.: test wiedzy, psychologiczny, sprawności fizycznej, test kompetencyjny czy rozmowa kwalifikacyjna.


Wśród ślubujących 22 funkcjonariuszy jest 10 kobiet i 12 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu i Krościenku, w lotniczym przejściu granicznym w Jasionce oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl- Medyka. Zasilą także kadrę w wewnętrznych oddziałach celnych.


W Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie i podległych jednostkach zatrudnionych jest obecnie ponad 3,3 tys. osób, w tym 1230  funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.
* Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów.
Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń.
Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami.
Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Reklama
Poprzedni artykułZostali oszukani metodą „na zdalny pulpit”
Następny artykułIMGW ostrzega przed silnym wiatrem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!