Strona główna MIELEC Nowe rondo w Woli Mieleckiej oddane do użytku

Nowe rondo w Woli Mieleckiej oddane do użytku

0
Reklama

W Woli Mieleckiej oddano dziś oficjalnie do użytku nowe rondo. O przebudowę skrzyżowania upominali się miejscowi kierowcy, którzy mieli w problem z włączeniem się do ruchu w tym miejscu. Rondo powstało przy współpracy trzech samorządów. 

Inwestorem zadania był samorząd powiatu ponieważ rondo łączy dwie drogi powiatowe. Wcześniej jedna z nich była drogą wojewódzką ale straciła swój status, ponieważ samorząd województwa wybudował zachodnią obwodnicę Mielca czyli drogę łączącą Piątkowiec z Rzędzianowicami. 

Reklama

Dziś odbyło się symboliczne oddanie ronda o użytku z przecięciem wstęgi i poświęceniem. Rondo powstało dzięki współpracy samorządów województwa, powiatu i gminy Mielec, które złożyły się na tę inwestycję.       

Dziękuję za tę współpracę i powstanie tego ciekawego montażu finansowego. Dziękuję za wsparcie również posłowi Fryderykowi Kapinosowi, który aranżował szereg spotkań w tej sprawie. W momencie kiedy przekazujemy te drogie wojewódzkie,staramy się też do czegośdołożyć, żeby ten majątek, który przekazujemy był dobrej jakości oraz żeby ten samorząd,który przejmuje nie miał na początku kłopotów finansowych. Są tu wykorzystane środki powiatu, są środki samorządu województwa podkarpackiego i gminy. W tych staraniach wspierali nas też radni Maria Napieraczi Jan Tarapata, którzy głosowali za tą inwestycję, bo środki te przyznawał oczywiście sejmik. To ważne miejsce w Woli Mieleckiej, bo niedalekiej odległości jestkościół, szkoła, centrum handlowetakże to rondo było naprawdę bardzo potrzebne – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Budowa ronda kosztowała blisko 4 milinony złotych. Województwo Podkarpackie w 2023 r. udzieliło Powiatowi Mieleckiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 1 502 365,49 zł na pokrycie części wydatków (w tym wykup gruntów) na realizację powyższego zadania. 

Wśród gości, którzy byli obecni podczas uroczystego oddania inwestycji nie zabrakło parlamentarzystów Elżbiety Burkiewicz, Krystyny Skowrońskiej i Fryderyka Kapinosa, wicewojewody Radosława Wiatra, radnych wojewódzkich Marii Napieracz i Jana Tarapaty oraz prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego, wójta gminy Mielec Józefa Piątka z zastępcą Tomaszem Ortylem. Gospodarzem spotkania był starosta mielecki Józef Lonczak wraz z zastępcą Andrzejem Bryłą i radnymi powiatu. 

Reklama
Poprzedni artykułStal Mielec wyszarpała zwycięstwo z Garbarnią
Następny artykułFałszywe stemple na podkarpackich przejściach granicznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!