Strona główna HISTORIA Niewybuch z czasów wojny przy przejeździe kolejowym w Przemyślu

Niewybuch z czasów wojny przy przejeździe kolejowym w Przemyślu

0
Reklama

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów. Wczoraj podczas prac ziemnych na przejeździe kolejowym przy ul. Heidi Wernerus – Neumann ujawniono łuskę i pocisk artyleryjski.

Wczoraj ok. godz. 14, dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o tym, że na przejeździe kolejowym przy ul. Heidi Wernerus – Neumann ujawnili łuskę i pocisk artyleryjski. Na miejsce skierował przemyskiego pirotechnika. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 100 mm z czasów II Wojny Światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów, którzy bezpiecznie zneutralizują niewybuch. Ruch kolejowy jest chwilowo wstrzymany.
Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania  do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

Reklama