Strona główna WIADOMOŚCI Niesprawny autobus i kierowca bez uprawnień przed wycieczkami szkolnymi

Niesprawny autobus i kierowca bez uprawnień przed wycieczkami szkolnymi

0
Reklama

W minioną środę, policjanci niżańskiego ruchu drogowego sprawdzali dwa autokary wiozące dzieci na wycieczki szkolne.

Podczas kontroli autobusu w Rudniku nad Sanem okazało się, że pojazd, nie posiada aktualnych badań technicznych. Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących, policjanci nie dopuścili go do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Na miejsce przyjechał inny sprawny autokar, który z opóźnieniem, ale bezpiecznie wyruszył z uczniami w zaplanowaną podróż.

Reklama

W miejscowości Wólka Tanewska, kierowca, który miał prowadzić autokar, nie posiadał wymaganych uprawnień. Wobec 65-latka, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Ostatecznie uczniowie pojechali na wycieczkę po tym, jak na miejscu zjawił się inny kierowca posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii D.

Przypominamy. Chęć przeprowadzenia kontroli pojazdu przewożącego wycieczki należy zgłosić policjantom co najmniej na dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku, gdy organizator wyjazdu, nauczyciel czy rodzic będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy, o swoich podejrzeniach należy natychmiast powiadomić policję.

Reklama
Poprzedni artykuł42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Obchody w Rzeszowie
Następny artykułOdpowiedzą za kradzież i paserstwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!