Strona główna JAROSŁAW Nielegalne papierosy w samochodowych skrytkach

Nielegalne papierosy w samochodowych skrytkach

0
Reklama

Przemyt blisko 1,5 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze podkarpackiej KAS z przejścia granicznego w Korczowej

W wykryciu skrytek z papierosami pomógł im skaner oraz Jake- służbowy pies wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z przejścia granicznego w Korczowej, prześwietlili skanerem RTG samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Analiza obrazu wykazała, że w samochodzie mogą być ukryte nielegalne wyroby tytoniowe. Potwierdziła to szczegółowa kontrola z udziałem służbowego psa Jake.

W przerobionych przestrzeniach bagażnika i podłogi a także w zbiorniku paliwa, funkcjonariusze znaleźli blisko 1,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Pojazdem kierowała obywatelka Ukrainy, która na poczet grożącej grzywny wpłaciła 1 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli do dalszego postępowania nie tylko nielegalny towar, ale także przystosowany do przemytu samochód.

W lipcu br. podczas kontroli na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili blisko 200 przypadków przemytu papierosów, alkoholu i paliwa. Wśród nietypowych wykrytych towarów było ponad 8 kg naturalnych włosów wartych blisko 95 tys. złotych. Funkcjonariusze kilkukrotnie ujawnili także nielegalny przewóz przez granicę gotówki o wartości ponad 75 tys. euro.

W ramach obsługi ruchu granicznego, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego zarejestrowali w lipcu br. ponad 28 tys. dokumentów TAX FREE, na podstawie których cudzoziemcy wywieźli zakupione towary o wartości ponad 77 mln złotych. Ponadto odprawili ponad 39 tys. pojazdów ciężarowych, w tym 22 tys. na kierunku wywozowym i 17 tys. na wjazd do Polski.

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Deszcz i burze w piątek w regionie
Następny artykułDni Pogórza Dynowskiego już po raz 56. Gwiazdą wieczoru Cleo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!