Strona główna WIADOMOŚCI Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy PKP

Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy PKP

0
Reklama

10 grudnia 2017 roku w Polsce i w wielu krajach europejskich zacznie obowiązywać nowy, roczny rozkład jazdy pociągów. Podobnie jak dotychczas rozkład będzie podzielony na 5 korekt (grudzień, marzec, czerwiec, wrzesień, październik). Korekty są bezpośrednim efektem prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych.


Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO szykują dla podróżnych wiele nowości. Przede wszystkim w związku z zakupem przez organizatora przewozów –Samorząd Województwa Podkarpackiego trzech nowych pojazdów elektrycznych wzrośnie komfort podróżowania.
W przyszłym roku przewidziano wprowadzenie do eksploatacji kolejnych nowych pojazdów co pozwoli na systematyczne zastępowanie taboru starszego typu.
Duża zmiana nastąpi na linii 91 pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem, gdzie w związku z zakończeniem większości prac modernizacyjnych i lepszymi możliwościami technicznymi linii, będzie kursował wyłącznie nowy tabor. Poprawa warunków technicznych linii wpłynie także na skrócenie czasu przejazdu pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem średnio o 10 minut.
Począwszy od 10 grudnia będzie można dojechać bezpośrednio do i z Rybnika pociągiem POLREGIO „Karolinka”, a także do i z Katowic. Dzięki tym zmianom łączna liczba kursów ze stolicy Podkarpacia do województwa śląskiego wzrośnie do trzech par. Czas jazdy do Rybnika wyniesie ok. 6 godzin, natomiast do Katowic ok. 5 godzin.
Pomiędzy Rzeszowem a Przemyślem będzie kursował, na wzór „Niedźwiadka”, dodatkowy pociąg przyspieszony. „Rzeszowianin” będzie posiadał postoje tylko na wybranych stacjach co skróci czas podróży na całym odcinku. Dodatkowo w nowym rozkładzie jazdy będą kursowały 3 pary pociągów
w bezpośredniej relacji Rzeszów Główny – Medyka – Rzeszów Główny.
Zmiany dotyczą także linii 71 w relacji Rzeszów – Stalowa Wola – Lublin. Na tej trasie do dyspozycji pasażerów udostępnione zostaną dwa nowe przystanki osobowe, tj. Majdan Królewski Podlasek oraz Huta Komorowska. W odpowiedzi na zapotrzebowanie podróżnych pojawi się nowa, popołudniowa para pociągów POLREGIO kursujących w relacji Stalowa Wola Południe – Rzeszów – Stalowa Wola Południe.
W związku z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP PLK pracami modernizacyjnymi, na linii 106 wprowadzono zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Boguchwałą a Jasłem. Zawieszone zostały pociągi w relacji Jasło – Targowiska, Komańcza – Jasło oraz Gorlice – Jasło, natomiast pociągi kursujące w relacji Rzeszów – Komańcza i Rzeszów – Gorlice zostały skrócone do stacji Jasło. Zakończenie utrudnień planowane jest na czerwiec.
Po zakończeniu modernizacji na linii 106 planowane jest wprowadzenie dodatkowych 2 par pociągów w relacji Rzeszów – Jasło – Rzeszów, co zdecydowanie wpłynie na polepszenie oferty przewozowej.
Od 1 marca prace modernizacyjne będą prowadzone również na linii 68 pomiędzy stacją Kraśnik
a Lublin Zemborzyce. Dla wszystkich pociągów kursujących z Rzeszowa do Lublina na ww. odcinku od
1 marca zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

źr. PKP POLRegio 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPrzemyśl: Pijany 19-latek wjechał w policyjny radiowóz
Następny artykułRzeszów: Straż będzie miała nową jednostkę ratowniczo-gaśniczą