Strona główna MIELEC Nie zatrzymał się do kontroli. Zażywał niedozwolone substancje

Nie zatrzymał się do kontroli. Zażywał niedozwolone substancje

0
Reklama

21-latek, na ul. Traugutta w Mielcu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nie był pod wpływem alkoholu, jednak w jego organizmie ujawniono obecność amfetaminy i marihuany.

W niedzielę wieczorem, policjanci wydziału ruchu drogowego, na ulicy Traugutta, wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu citroenem. Mężczyzna na widok policyjnego patrolu początkowo zwolnił, po czym przyśpieszył i odjechał. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za mężczyzną. Citroen zatrzymał się na ulicy Nałkowskiej, po czym kierujący wysiadł z auta i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik okazał się negatywny. Badanie na zawartość środków odurzających wstępnie wykazało, że mężczyzna znajdował się pod ich wpływem. W jego organizmie ujawniono obecność amfetaminy i marihuany. Została mu pobrana krew do badań.

Mężczyzna usłyszał już pierwszy zarzut – niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia.

Jeśli badania laboratoryjne krwi potwierdzą, że 21-latek był pod wpływem środków odurzających w czasie kierowania pojazdem, usłyszy kolejny zarzut.

W sprawie trwają dalsze czynności.

Reklama
Poprzedni artykułUkradł rowery z działki, usłyszał zarzuty
Następny artykułUpamiętnili Ojców Niepodległości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!