Strona główna NISKO Nie straciła oszczędności, bo przez przypadek rozłączyła się z oszustem

Nie straciła oszczędności, bo przez przypadek rozłączyła się z oszustem

0
Reklama

73-letnia mieszkanka powiatu niżańskiego mogła stracić 20 tys. złotych. Kobieta, będąc już w banku, przez przypadek rozłączyła się z jego rzekomym pracownikiem. Gdyby nie to, wypłaciłaby gotówkę i przekazała oszustom. Na szczęście ich plan się nie powiódł.

Na telefon 73-letniej mieszkanki powiatu niżańskiego zadzwonił wczoraj mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku. Seniorka otrzymała od niego informację, że doszło do włamania na jej konto bankowe i musi natychmiast wypłacić z niego pieniądze. Kobieta została zapewniona, że nad całym procederem czuwa policja. Przerażona 73-latka pojechała do placówki banku wypłacić oszczędności. Cały czas pozostawała „na linii” z rzekomym pracownikiem bankiem.

Reklama

Podczas wypłacania przy bankowym okienku 20 tysięcy złotych, kobieta przypadkiem nacisnęła czerwoną słuchawkę w swoim telefonie, ponieważ zauważyła kolejne połączenie przychodzące od swojego dziecka. W rozmowie z pracownikiem banku, w którym seniorka wypłaciła pieniądze, dowiedziała się, że cała ta sytuacja, w której się znalazła, była próbą oszustwa.

Kolejny raz apelujemy! Jeżeli dzwoni do Ciebie osoba twierdząca, że pracuje w banku i przekonuje, że ktoś próbował zalogować się na Twoje konto albo zlecił z Twojego konta przelew, to bądź ostrożny, bo to może być próba oszustwa. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości podczas rozmowy z osobą, która podaje się za pracownika banku, rozłącz się i osobiście lub telefonicznie skontaktuj się ze swoim bankiem.

Reklama
Poprzedni artykułNietrzeźwy operator koparki chciał uciec z miejsca zdarzenia
Następny artykułUwaga na oblodzenie na drogach regionu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!