Strona główna JAROSŁAW Nie przyjął mandatu i chciał uciec na Ukrainę

Nie przyjął mandatu i chciał uciec na Ukrainę

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej udaremnili ucieczkę mężczyzny, który nie przyjął mandatu, a następnie chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował nielegalnie przekroczyć granicę.

Do nietypowego zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 grudnia w przejściu granicznym w Korczowej. Do odprawy zgłosił się 37-letni obywatel Ukrainy, kierujący osobówką na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W związku z niezastosowaniem się do znaku drogowego strażnicy graniczni zdecydowali o ukaraniu cudzoziemca mandatem, którego nie przyjął. Cudzoziemcowi zatrzymano paszport oraz zobowiązano go do stawiennictwa w sądzie. W pewnym momencie mężczyzna uruchomił silnik i podjął próbę ucieczki na Ukrainę usiłując przy tym pokonać zabezpieczenia. W dynamicznej akcji mundurowi ze Straży Granicznej uruchomili blokadę przejścia i zatrzymali pojazd. Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych i zablokował drzwi. Funkcjonariusze wydobyli agresywnego mężczyznę przez okno i zatrzymali go.

Reklama

Obywatel Ukrainy przyznał się do usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy za co otrzymał karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Za niezastosowanie się do znaku drogowego sąd ukarał go również mandatem w kwocie 400 zł.

Reklama
Poprzedni artykułAwarie pociągów w regionie
Następny artykułW czasie polowania postrzelono myśliwego [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!