Strona główna JAROSŁAW Nakaz opuszczenia mieszkania dla 40-latka. Znęcał się nad żoną

Nakaz opuszczenia mieszkania dla 40-latka. Znęcał się nad żoną

0
Reklama

Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie podjęli decyzję o wydaniu nakazu opuszczenia mieszkania i zakazie zbliżania się do niego przez 40-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojej żony. Policjanci skorzystali z ustawy antyprzemocowej, dzięki której sprawcy przemocy domowej mogą być natychmiast izolowani od rodziny.

Kilka dni temu policjanci z Radymna zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna od dłuższego czasu miał stosować wobec żony przemoc fizyczną i psychiczną.

Reklama

Aby skutecznie przeciwstawić się agresji mężczyzny wobec ofiary przemocy, mundurowi skorzystali z ustawy antyprzemocowej. Zebrane w tej sprawie informacje jednoznacznie wskazywały na konieczność odizolowania 40-letniego mężczyzny od żony. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Radymnie. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z ustawą antyprzemocową, obowiązującą od 30 listopada 2020 r., sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz może obowiązywać przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!