Strona główna WIADOMOŚCI Naczepa, bus i części ze skradzionego porsche na granicy

Naczepa, bus i części ze skradzionego porsche na granicy

0
Reklama

Podkarpaccy strażnicy graniczni z przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku udaremnili kolejne przypadki transgranicznej przestępczości samochodowej. Łączna wartość odzyskanych przedmiotów wynosi 100 tys. złotych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce we wtorek (27.06) na przejściu granicznym w Korczowej. Podczas odprawy 32-letnigo obywatela Rumunii podróżującego busem, ujawniono kilkadziesiąt podzespołów samochodowych. Przedmioty były przewożone w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Mundurowi ustalili, że części pochodzą z dwóch aut, BMW X3 i Porsche Macan skradzionych w Wielkiej Brytanii. Ujawniono łącznie 66 podzespołów, w tym m.in. pas przedni, klapa bagażnika, maska przednia i podsufitka. Ich wartość oszacowano na 60 tys. złotych.

Z kolei mundurowi z przejścia granicznego w Medyce, niespełna kilkadziesiąt godzin później, odzyskali skradzioną naczepę. Zestaw ciężarowy prowadził obywatel Ukrainy. Jak się okazało, naczepa marki Fruehauf została skradziona we Francji. Jej wartość oszacowano na 20 tys. złotych.

Reklama

28 czerwca na podkarpackich przejściach granicznych doszło do jeszcze jednego ujawnienia. Funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Krościenku udaremnili próbę wywozu na Ukrainę busa marki Mercedes. Pojazd o szacunkowej wartości 30 tys. złotych był zainteresowaniu hiszpańskich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą.

We wszystkich trzech przypadkach kierowcy zostali przesłuchani w charakterze świadków. Prowadzone są dalsze czynności w sprawach.

Od początku 2023 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili pojazdy oraz podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o łącznej, szacunkowej wartości przekraczającej 4,3 mln złotych.

Poprzedni artykułJakie znaczenie dla zdrowia kobiety ma dieta i aktywność fizyczna?
Następny artykułRusza święto Kultury Lasowiaków 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!