Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Na szczycie Holica powstanie wieża widokowa

Na szczycie Holica powstanie wieża widokowa

0
Reklama

W Gminie Ustrzyki Dolne w dużej mierze stawiamy na turystykę. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ta gałąź gospodarki dla naszego regionu. Z dumą chcemy więc poinformować, że ruszył kolejny plan inwestycyjny, dzięki któremu powstanie flagowa atrakcja – wieża widokowa na szczycie Holica, Koronie Ustrzyckich Gór– podała gmina Ustrzyki Dolne.

Wszyscy wiemy, że goście przybywający w Bieszczady szukają wrażeń związanych z pieszymi wędrówkami, a także pięknymi, górskimi widokami. Dlatego jesteśmy przekonani, że budowa wieży widokowej przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego, a i dla mieszkańców będzie nowym, wartym odwiedzenia punktem w rodzimej okolicy. Zakładamy też, że miejsce to przyczyni się do wzrostu dochodów przedsiębiorców z naszej Gminy- podała dalej gmina.

Reklama

Wieża będzie zlokalizowana we Wschodniobeskidzkim Obszarze Chronionego Krajobrazu w Teleśnicy Oszwarowej, w paśmie górskim Żuków w górach Sanocko-Turczańskich. Stalowa konstrukcja nośna zostanie osadzona na fundamencie z żelbetowej płyty. Obiekt, którego łączna wysokość wyniesie prawie 35 metrów, będzie wyposażony w dwa podesty widokowe, które zapewnią wszystkim odwiedzającym niezapomniane wrażenia. Dzięki tym punktom będziecie mieli niespotykany dotąd zasięg widoczności na jezioro Solińskie oraz panoramę Ustrzyk Dolnych i okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć, które z miłą chęcią obejrzymy w mediach społecznościowych.

Za nami jest już etap wyboru wykonawcy przedsięwzięcia, który został wyłoniony na drodze przetargu. W tym tygodniu podpisana została umowa, zgodnie z którą do ośmiu miesięcy wieża będzie gotowa. Koszt inwestycji wyniesie 2 434 170,00 zł. Wszystko wskazuje zatem na to, że już w przyszłym letnio-jesiennym sezonie turystycznym, będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy naszego regionu.

Reklama
Poprzedni artykułWalczą o dotację na utworzenie kociego szpitala
Następny artykułMuzeum w Bóbrce zabytkiem tygodnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!