Strona główna JAROSŁAW Na granicy zatrzymano skradzioną ciężarówkę i części samochodowe

Na granicy zatrzymano skradzioną ciężarówkę i części samochodowe

0
Reklama

Strażnicy graniczni z placówek w Korczowej i Medyce udaremnili próby wywozu na Ukrainę skradzionej ciężarówki oraz ponad stu części pochodzących z luksusowych pojazdów skradzionych na terytorium Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Do pierwszego zdarzenia doszło 19 maja na przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się obywatel Ukrainy kierujący zestawem ciężarowym na austriackich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli ustalono, że ciężarówka marki MAN jest poszukiwana od niepełna 4 lat przez belgijskie służby. Pojazd był poszukiwany m.in. przez Interpol. Jego szacunkowa wartość to 110 tys. złotych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce udaremniono dwie próby wywozu części pochodzących ze skradzionych samochodów. 21 maja ujawniono przemyt 121 elementów z BMW X5 skradzionego na terytorium Niemiec. Wartość podzespołów oszacowano na 80 tys. złotych. Dwa dni później zatrzymano 23 podzespoły pochodzące z trzech mercedesów (lata produkcji 2016, 2018 oraz 2020) skradzionych w Wielkiej Brytanii. Ich wartość oszacowano na 10 tys. złotych. Funkcjonariusze SG prowadzą dalsze czynności w obu sprawach.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułNie żyje Bolesław Biega. Bohater najsłynniejszego zdjęcia z Powstania Warszawskiego
Następny artykułNowy zakład w Sędziszowie Małopolskim. SaarGummi zaczyna działać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj