Strona główna JAROSŁAW Mimo sądowego zakazu kierował autem. Był poszukiwany

Mimo sądowego zakazu kierował autem. Był poszukiwany

0
Reklama

W ręce policjantów z jarosławskiej drogówki wpadł 24-latek, który kierował volkswagenem mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo kierujący był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kielce Zachód. Teraz 24-latek odpowie za złamanie zakazu sądowego, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 19, w miejscowości Wietlin Osada, funkcjonariusze z jarosławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzenia okazało się, że 24-letni mieszkaniec Belgii,  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zweryfikowali jego dane w systemach policyjnych. Kierujący pojazdem posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kielce Zachód w związku z ustaleniem pobytu dla celów prawnych.

Reklama

Teraz 24-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Załamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Reklama
Poprzedni artykułPodczas kontroli drogowej wyszło, że ma marihuanę i mefedron
Następny artykułPielgrzymka Róż Żywego Różańca w Przysietnicy. Będą utrudnienia w ruchu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj