Strona główna RZESZÓW Miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie nie będzie uruchamiana

Miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie nie będzie uruchamiana

0
Reklama

Z uwagi na obowiązujące przepisy związane z epidemią koronawirusa oraz biorąc pod uwagę ubiegłoroczne zainteresowanie miejską wypożyczalnią rowerów informujemy, że na chwilę obecną nie planujemy uruchomienia ww. wypożyczalni.
Funkcjonujący w poprzednich latach system miejskiej wypożyczalni rowerów pozwalał na pozostawienie sprzętu po zakończeniu podróży w dowolnym miejscu, w różnych częściach miasta (rowery IV generacji). Brak wyznaczonych stacji rowerowych, w których bazowałyby rowery, powoduje konieczność pokonania sporego dystansu w celu dotarcia do każdego roweru i jego odkażenia. Wynikiem tego jest potrzeba zaangażowania większej ilości osób do obsługi wypożyczalni, a co za tym idzie zwiększenia kosztów jej działania. Nie możemy sobie pozwolić na narażania zdrowia naszych Podróżnych i pozostawić rowery bez dezynfekcji.
Podejmując decyzję o nieuruchomianiu wypożyczalni rowerów wzięliśmy także pod uwagę niewielkie zainteresowanie rowerami w ubiegłym roku.  Były one bowiem wypożyczone ok. 25 tys. razy, co jak na liczbę mieszkańców Rzeszowa nie stanowi zbyt wysokiego procentu.
W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.
ź: UM Rzeszów 

Reklama
Poprzedni artykułŚwiat przyrody. Podkarpacka fauna i flora w obiektywie
Następny artykułDom Pamięci Świętego Jana Pawła II w Kraczkowej