Strona główna PRZEMYŚL Medyka: Udaremnili przemyt blisko 47 kg bursztynu

Medyka: Udaremnili przemyt blisko 47 kg bursztynu

0
Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej  (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce  udaremnili przemyt blisko 47 kg nieobrobionego bursztynu. Towar, przewożony w foliowych workach, ukryty był w skrytkach kontrolowanego volkswagena.

1 sierpnia br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce skierowali do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki volkswagen na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Podczas kontroli, szczególną uwagę funkcjonariuszy zwróciły progi pojazdu i boczne ściany. Okazało się, że w tych miejscach dokonano przeróbek, które posłużyły do ukrycia kilkudziesięciu foliowych worków z nieoszlifowanym bursztynem. Łączna waga przemycanego towaru sięgnęła blisko 47 kg.

Reklama

Do ukrycia kontrabandy przyznał się kierujący pojazdem 30- letni ob. Ukrainy. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności
i tytułem kary wpłacił 10 tys. złotych.

To już kolejna w ostatnim czasie próba przemytu większej ilości bursztynu, udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej na Podkarpaciu.
W lipcu br.  na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze udaremnili  przemyt 47,5 kg bursztynu.

Od początku tego roku, podczas kontroli na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt łącznie 170 kg bursztynu. Najwięcej bursztynu zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej.

Krajowa Administracji Skarbowa i Ministerstwo Środowiska podpisały w lutym br. porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie ograniczenia nielegalnego wydobywania, obrotu bursztynem, kamieniami szlachetnymi, półszlachetnymi i ozdobnymi oraz meteorytami. Współpraca ma na celu ograniczenie nielegalnego procederu, a także popularyzowanie wiedzy geologicznej.

 

Reklama
Poprzedni artykułPrzemyśl: W kominiarce i z toporkiem biegał po ulicach i straszył ludzi
Następny artykułFestiwal Produktów Podkarpackich już niebawem!