Strona główna WIADOMOŚCI Likwidacja nielegalnej rozlewni alkoholu

Likwidacja nielegalnej rozlewni alkoholu

0
Reklama

W Jarosławiu zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu. Pogranicznicy oprócz 260 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, zabezpieczyli również 8 tys. podrobionych etykiet na alkohol ze znakami towarowymi znanej marki. Trefny alkohol rozprowadzany był na terenie Podkarpacia.


Rozlewnię ujawnili funkcjonariusze SG z Lubaczowa we wtorek 19 września w garażu znajdującym się na posesji 41–letniego Polaka, część towaru znajdowała się już w jego samochodzie marki Alfa Romeo.
Alkohol przechowywany był w dużych plastikowych kanistrach z podłączonym gumowym wężykiem ułatwiającym jego szybkie rozlewanie do półlitrowych butelek. Część alkoholu znajdująca się już w butelkach z naklejoną etykietą i pierścieniami zabezpieczającym przygotowana  była do sprzedaży.
Łącznie zabezpieczono 260 litrów alkoholu, ok. 8 tys. etykiet na alkohol ze znakami towarowymi znanej  marki, a także 5,5 tys. nakrętek koloru zielonego. Oprócz alkoholu w garażu i w samochodzie mężczyzny ujawniono również 1,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to 51 tys. złotych.
41–latek  usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa – paserstwa akcyzowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z PSG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

źr. BOSG

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułIKEA otworzy swój sklep na Podkarpaciu?
Następny artykułJuż jutro darmowe przejazdy MPK w Rzeszowie