Strona główna JAROSŁAW Laszki, Jarosław: Wykopano niewybuchy z II wojny światowej

Laszki, Jarosław: Wykopano niewybuchy z II wojny światowej

0
Reklama

W Laszkach, policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia dwóch niewybuchów, które wykopali pracownicy firmy budowlanej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie, po czym wezwano saperów z Rzeszowa. W tym miejscu wykopano jeszcze kilkadziesiąt sztuk pocisków oraz granatów z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez żołnierzy.


Wczoraj w Laszkach, w rejonie Urzędu Gminy, policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia 2 niewybuchów.
Po godz. 10 pracownicy firmy budowlanej, prowadzący prace przy instalacji elektrycznej, ujawnili pociski. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radymnie. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej.
Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, podczas oczyszczania terenu, wydobyli 34 granaty moździerzowe, 5 granatów ręcznych, pocisk artyleryjski, 18 zapalników i łuskę artyleryjską. Saperzy zabezpieczyli znalezione pociski.
Przypominamy: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować Policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!
źr. KPP Jarosław

Reklama