Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Łańcut: Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019

0
Reklama

3 września w Łańcucie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. W wydarzeniu udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W tym roku – inauguracja roku szkolnego miała miejsce w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka w Łańcucie przy Zespole Szkól Technicznych im. Jana Inglota w Łańcucie.
W swoim wystąpieniu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się do uczniów:
Pamiętajcie młodzi przyjaciele, że warto stawiać sobie cele, które potem należy realizować. I choć czasem trwa to bardzo długo, to jednak systematyczna praca na pewno zakończy się sukcesem. Jeśli bowiem potraficie o czymś marzyć, to potraficie także tego dokonać. A zatem nie bójcie się marzyć i miejcie odwagę oraz chęci pragnienia te realizować. Niech pomocni będą Wam w tym rodzice i nauczyciele – powiedziała wojewoda.
Zwróciła się również do nauczycieli:
Przywołując słowa jednego ze światowych przywódców „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie to, się nauczę” życzę całej kadrze pedagogicznej pełnego zaangażowania się w codzienne zadania. Wasz wkład w proces kształcenia i wychowywania przyszłych pokoleń jest nieoceniony, a podejmowane każdego dnia wyzwania niech staną się inspiracją do dalszego wysiłku – dodała wojewoda Ewa Leniart.
Według danych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – w roku szkolnym 2018/2019  naukę rozpocznie około 350 tys. uczniów, w tym 70 tys. przedszkolaków. Po raz pierwszy do szkoły pójdzie ponad 20 tys. dzieci – to uczniowie I klasy szkoły podstawowej.
źr. PUW Rzeszów 
Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Burze z gradem zawitają popołudniem w regionie
Następny artykułZ okazji 100-lecia niepodległości będą nowe paszporty