Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Jeden uszkodził rogatki, drugi ich nie opuścił przed pociągiem

Łańcut: Jeden uszkodził rogatki, drugi ich nie opuścił przed pociągiem

0
my_traind
Reklama

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w tym tygodniu na strzeżonych przejazdach kolejowych. We wtorek kierujący volkswagenem wjechał na przejazd kolejowy pomimo opadających rogatek. Wczoraj natomiast szlaban nie został opuszczony na czas przejazdu pociągu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w we wtorek, około godz.18:30 w miejscowości Krzemienica. Kierujący pojazdem marki Volkswagen wjechał na przejazd kolejowy pomimo włączonego czerwonego światła i opadających zapór. Widząc jednak zbliżający się pociąg mężczyzna cofną samochód i uszkodził rogatki.
Wczoraj natomiast policjanci zostali wezwani na strzeżony przejazd kolejowy do miejscowości Głuchów, gdzie w czasie przejazdu pociągu relacji Przemyśl – Szczecin zapory nie zostały opuszczone. W chwili zdarzenia dróżnik był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył zbliżającego się do przejazdu kolejowego pociągu i nie opuścił rogatek.
Na szczęście w obu przypadkach nie doszło do tragedii. Zachowajmy jednak zawsze ostrożność przejeżdżając przez niestrzeżone jak i strzeżone przejazdy kolejowe. Pamiętajmy również, o obowiązujących nas zakazach:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

źr. KPP Łańcut

Reklama
Reklama