Strona główna WIADOMOŚCI Ksiądz z Podkarpacia o Halloween. Jego wypowiedź wywołała burzę

Ksiądz z Podkarpacia o Halloween. Jego wypowiedź wywołała burzę

0
Reklama

Znany z TikToka ksiądz z Podkarpacia, Sebastian Picur nagrał rok temu filmik, w którym wypowiedział się na temat Halloween. Jego wypowiedź wywołała falę komentarzy. Dziś, w przededniu Halloween, hucznie obchodzonym w wielu miejscach na świecie, jego wypowiedź nie traci na wartości.

Jak podał portal Deon:

Reklama

Kościół jest przeciwny obchodzeniu Halloween. W 2009 roku papież Benedykt XVI stwierdził, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne, które promuje kulturę śmierci i popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

Ksiądz Picur w podobnym tonie odpowiedział na pytanie o Halloween:

„Osobiście odradzam imprezę w stylu Halloween. W Halloween jest dużo motywów sprzecznych z chrześcijaństwem” – odpowiedział internautom ks. Picur w filmiku na TikToku. 

Wśród komentarzy znalazły się aprobujące odpowiedź księdza, ale też kłócące się z nim. Wielu internautów przyznało, że nie obchodzi Halloween, bo nie jest to ani polskie, ani tradycyjne święto, a poza tym pozostawia wiele kontrowersyjnych tematów. Inni uważają, że nie widzą nic złego w imprezie i przebieraniu się, bo nie widzą większego znaczenia w tym zwyczaju.

Jako alternatywę dla Halloween, ksiądz Picur polecił bale wszystkich świętych.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @twoj_stary_ogrodnik #ksiadz #wiara #halloween #święci #impreza ♬ Jesus Christ You Are My Life (En Vivo) – JMJ Panamá 2019
Reklama
Poprzedni artykułPorażka Resovii z Arką Gdynia
Następny artykułUwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na drodze Przeworsk-Zarzecze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!