Strona główna KROSNO Krosno: Krzesełka na Mistrzostwach Świata w Katarze z licencji podkarpackiej firmy

Krosno: Krzesełka na Mistrzostwach Świata w Katarze z licencji podkarpackiej firmy

0
Reklama

Krzesełka marki Forum Seating, należącej do Grupy Nowy Styl z Krosna zostaną zainstalowane na kolejnych arenach Mundialu 2022 w Katarze. Krzesła zostaną wyprodukowane przez katarskiego partnera Grupy Nowy Styl – firmę Coastal Qatar.


Rok temu Grupa Nowy Styl, będąca jednym z europejskich liderów wyposażenia biur i przestrzeni publicznych,nawiązała współpracę z firmą z Kataru. Firma udzieliła katarskiemu producentowi licencji na produkcję krzeseł stadionowych Abacus i przekazała wskazówki technologiczne, wspierając budowę nowoczesnej fabryki i uruchomienie produkcji na Bliskim Wschodzie. Coastal Qatar został wybrany przez organizatorów mistrzostw jako wykonawca 140 tysięcy siedzeń na 3 z 7 stadionów budowanych na Mundial 2022.
W marcu b.r. zapadła decyzja o kolejnych budowanych stadionach: na Ras Abu Aboud, Lusail i Qatar Foundation znajdą się również modele na licencji marki Forum Seating: Abacus i Omega (ten sam model był obecny na stadionach podczas mundialu w RPA), a także produkowane w Polsce siedziska premium – Oscar VIP, Abacus Gold i Silver.

Trzy kolejne stadiony z naszymi rozwiązaniami to wielki sukces handlowy, ale też potwierdzenie skuteczności współpracy z zespołem Coastal Qatar. Transfer technologii przy wdrożeniu produkcji oraz bieżące wsparcie dla fabryki, zapewniło realizację projektu na światowym poziomie – siedziska produkowane w Katarze spełniają najwyższe standardy jakościowe. Równolegle realizujemy dostawy z fabryk w Polsce, dzięki czemu dotrzymujemy wszystkich terminów inwestycji – mówi Jakub Rachfalik, dyrektor zarządzający marką Forum Seating.


Te ostatnie zostaną zamontowane bezpośrednio do metalowej konstrukcji, która będzie częścią górnych trybun stadionów Lusail, Qatar Foundation i Ras Abu Aboud. Trybuny te po zakończeniu mistrzostw mają być zdemontowane i, w całości lub w modułach, tworzyć obiekty dla wydarzeń sportowych w innych lokalizacjach. W ten sposób planuje przyczynić się do rozwoju całego kraju, a także wesprzeć rozwój sportu w krajach afrykańskich.
Wybrani do realizacji projektów wyposażenia na 6 z 7 nowych stadionów budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022
Katarski komitet organizacyjny jest pierwszym, który ma tak konsekwentną strategię powtórnego wykorzystania infrastruktury tworzonej na Mundial.

Reklama

– Cieszymy się, że nasze rozwiązania wpisują się w tak śmiałe projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju i że nasze krzesła ze stadionów w Katarze mają szansę służyć jeszcze dłużej i większemu gronu kibiców w krajach rozwijających się– podkreśla Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl.

Siedziska Forum Seating znajdą się na sześciu z siedmiu nowych stadionów budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 co jest dużym osiągnięciem Coastal Qatar i współpracującej z nimi firmy z Krosna. Nie został jeszcze rozstrzygnięty projekt na ostatni z budowanych na Mundial stadionów – Al Thumama.
źr. Grupa Nowy Styl

Reklama
Poprzedni artykułTrzebownisko: Policja pilotowała samochód z rodzącą kobietą
Następny artykułRzeszów: Pożar i utrudnienia w okolicach ronda Pobitno! [zdjęcia]