Strona główna KROSNO Krosno: Krosno Glass tworzy nowe miejsca pracy

Krosno: Krosno Glass tworzy nowe miejsca pracy

0
Reklama

W lipcu Krosno Glass (dawniej Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO) uruchomi na nowo piec hutniczy W-22. Zamierza w tym celu zatrudnić przy produkcji ręcznej około 60 hutników. 


Na etat mogą też liczyć kandydaci do wydziału produkcji mechanicznej. W ciągu pierwszego półrocza br. spółka zrealizowała szereg działań poprawiających warunki pracy w hucie, a w czerwcu br. kończy proces reorganizacji zatrudnienia.
W obrębie otwieranego na nowo pieca hutniczego, tzw. wanny W-22, Krosno Glass zatrudni kilkudziesięciu pracowników na umowę o pracę na czas nieokreślony. Pracę w hucie znajdą specjaliści i osoby zainteresowane przyuczeniem do zawodów: hutnik formowacz wyrobów szklanych ręcznie oraz podręczny przy ręcznym formowaniu wyrobów szklanych. Rekrutacja obejmuje również kandydatów na stanowiska: topiarz szkła, konserwator automatyki, a także w zakresie produkcji mechanicznej: operator maszyn i pracownik linii produkcyjnej.

Innowacje w Hucie

Intensywnie pracujemy nad wypełnieniem obietnic złożonych na początku tego roku, dotyczących realizacji strategii rozwoju firmy na lata 2018-2023. Zamiary te nierozerwanie łączą się z inwestycjami w samych pracowników. W ciągu ponad pół roku huta Krosno Glass wdrożyła szereg zmian wspierających nowoczesne środowisko pracy oraz poprawiających warunki zatrudnienia – powiedział Paweł Szymański, prezes zarządu Krosno Glass SA.
Na podstawie zaawansowanego procesu wartościowania stanowisk pracy firma wprowadziła konkurencyjne wynagrodzenia i atrakcyjny system premiowy. Od kilku miesięcy pracownicy huty mogą skorzystać także z korzystnych pakietów prywatnej opieki medycznej dla osób zatrudnionych i ich rodzin. Firma wprowadza również programy rozwoju zawodowego i kształcenia nowych kadr hutników.

Reklama

Wyremontowano zaplecze socjalne

Huta zainwestowała w remonty zaplecza socjalnego, jak również kończy przygotowania do wymiany odzieży roboczej. Już niedługo pracownicy zostaną wyposażeni w nowe, bezpieczne i dostosowane do warunków pracy w hucie uniformy, których praniem i utrzymaniem zajmować się będzie firma zewnętrzna.
Uruchomienie na nowo pieca W-22 to jedno z wielu przedsięwzięć realizowanych przez Krosno Glass w ramach strategii na lata 2018-2023, które ma na celu m.in. zwiększenie produkcji i sprzedaży.
Przygotowujemy się do otwarcia na nowo także wanny W-2 na produkcji mechanicznej. Docelowo zastąpi ją jednak zupełnie nowy piec hutniczy, wyposażony w nowoczesne, wydajne ciągi produkcyjne. Inwestycja jest w trakcie planowania, a jej uruchomienie powinno nastąpić w 2020 roku. Zamierzamy też przeprowadzić kompleksową modernizację wanny W-5, a także automatyzację procesów w obrębie wanny W-8 – dodaje prezes.
 

Reklama