Strona główna ROPCZYCE Kradł prąd elektryczny i ogrzewał nim dom. Czeka go kara

Kradł prąd elektryczny i ogrzewał nim dom. Czeka go kara

0
Reklama

57-letni mieszkaniec Nawsia od dłuższego czasu kradł prąd z sieci energetycznej. Nielegalnie pozyskaną energią ogrzewał swój dom. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, funkcjonariusze wydziału kryminalnego ropczyckiej komendy, uzyskali informacje, że w jednym z domów na terenie miejscowości Nawsie, może dochodzić do kradzieży prądu. Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 57-letni właściciel tej posesji, nielegalnie podpiął prowizoryczną instalację do sieci energetycznej, a pozyskaną w ten sposób energią, ogrzewał swój dom.

Reklama

Policjanci ustalili, że ten proceder trwał od dłuższego okresu czasu. Po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia, nielegalna instalacja została usunięta. Wkrótce 57-latek usłyszy zarzuty.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Pamiętajmy! Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie nie tylko dla osoby, która je wykonuje, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników budynku. Bardzo często kradzież prądu powoduje uszkodzeniem instalacji elektrycznej, konsekwencją czego są pożary, a także porażenia prądem.

Reklama
Poprzedni artykułTragedia pod Rzeszowem. 85-latek wpadł do studni
Następny artykułZnacznie przekroczył prędkość. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!