Strona główna KROSNO Kradł kable telekomunikacyjne. Straty wyceniono na ponad 30 tys. zł

Kradł kable telekomunikacyjne. Straty wyceniono na ponad 30 tys. zł

0
Reklama

Jedliccy policjanci zatrzymali 35-latka, który od kilku miesięcy kradł kable telekomunikacyjne. Ze skradzionych przewodów wytapiał miedź, którą w dalszej kolejności sprzedawał. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od stycznia br., na terenie gminy Wojaszówka, zaczęto odnotowywać przypadki kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Sprawca działał pod osłoną nocy, wybierając miejsca oddalone od zabudowań i znajdujące się poza ewentualnym zasięgiem kamer monitoringu. Przestępca odcinał kabel od sieci przy słupie telekomunikacyjnym i kradł kilkudziesięciometrowe odcinki przewodów.

Reklama

Pracujący nad sprawą policjanci prowadzili działania operacyjne, patrolowali rozległy teren gminy, realizowali nocne obserwacje miejsc zagrożonych. Przesłuchiwali świadków i zbierali wszelkie informacje, które mogły okazać się pomocne w zatrzymaniu przestępcy.

Pod koniec kwietnia, na terenie Łęk Strzyżowskich, jedliccy policjanci wyposażeni w urządzenia noktowizyjne, prowadzili nocną obserwację. W trakcie realizowanych czynności zauważyli mężczyznę, który usiłował ukraść kabel telekomunikacyjny. Funkcjonariusze skutecznie uniemożliwili kradzież, zatrzymując kompletnie zaskoczonego sprawcę, na gorącym uczynku.

Zatrzymany to 35-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka. Mężczyzna dzięki doskonałej znajomości okolicy, przez kilka miesięcy z powodzeniem realizował swój przestępczy proceder. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że sprawca wytapiał ze skradzionych kabli miedź, którą w dalszej kolejności sprzedawał na skupach złomu.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na kwotę 32 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.   

Poprzedni artykułOkradał firmę, w której pracował. Usłyszał już zarzuty
Następny artykułNie działa naziemna telewizja? Znamy przyczynę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!