Strona główna PRZEMYŚL Korczowa: Ponad 20 kg bursztynu ukryte w desce rozdzielczej

Korczowa: Ponad 20 kg bursztynu ukryte w desce rozdzielczej

0
Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej  (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej  udaremnili przemyt 22 kg bursztynu. Towar, przewożony w foliowych workach, ukryty był w desce rozdzielczej kontrolowanego samochodu.


25 sierpnia br. funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu skierowali do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki BMW na ukraińskich numerach rejestracyjnych.
Podczas kontroli, funkcjonariusze dotarli do skrytki w desce rozdzielczej pojazdu, w której ukryty były foliowe worki z bursztynem. Łączna waga przemycanego towaru sięgnęła 22 kg.
Bursztyn został zatrzymany do wszczętego przeciwko kierowcy, postępowania karnego skarbowego.
Kilka dni wcześniej, podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt 47 kg bursztynu. Natomiast od początku tego roku, podczas kontroli na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali blisko 200 kg bursztynu; najwięcej na przejściu granicznym w Korczowej.

Reklama