Strona główna POLITYKA Konsul USA spotkała się z marszałkiem Ortylem

Konsul USA spotkała się z marszałkiem Ortylem

0
Fot. źr. UMWP / Anna Magda
Reklama

Erin  Nickerson, konsul generalna USA w Krakowie była dziś gościem marszałka województwa Władysława Ortyla. Pani konsul towarzyszył Marek Guzik, specjalista ds. ekonomicznych i politycznych. 

To pierwsze spotkanie marszałka z Erin Nickerson, która pełni swoją funkcję od sierpnia. Rozmowa, która w całości toczyła się w języku polskim w głównej mierze dotyczyła aktualnej sytuacji politycznej na świecie w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Marszałek podkreślał znaczenie obecności wojsk amerykańskich na Podkarpaciu, zarówno w Rzeszowie jak i w Mielcu. Pani konsul dziękowała za bardzo dobrą współpracę oraz za wszystkie przejawy działalności na rzecz wsparcia dla walczącej Ukrainy. Poruszono również wiele spraw gospodarczych, przed wszystkim związanych z szeroko zakrojonymi inwestycjami firm amerykańskich na Podkarpaciu.

Reklama

Erin Nickerson jako przedstawicielka amerykańskiej służby dyplomatycznej od 2002 roku pracowała w Bangkoku, Rzymie, Kabulu, Tegucigalpie i Warszawie. Pracowała także w Waszyngtonie w Centrum Operacyjnym Sekretariatu Wykonawczego oraz w Biurze ds. Europejskich i Euroazjatyckich. Obok języka polskiego włada również hiszpańskim i włoskim.

źr. podkarpackie.pl

Reklama
Poprzedni artykułLatem znów polecimy LOT-em z Rzeszowa do Gdańska
Następny artykułGroził koledze siekierą. Trafił do aresztu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!