Strona główna POLITYKA Konsul USA spotkała się z marszałkiem Ortylem

Konsul USA spotkała się z marszałkiem Ortylem

0
Fot. źr. UMWP / Anna Magda
Reklama

Erin  Nickerson, konsul generalna USA w Krakowie była dziś gościem marszałka województwa Władysława Ortyla. Pani konsul towarzyszył Marek Guzik, specjalista ds. ekonomicznych i politycznych. 

To pierwsze spotkanie marszałka z Erin Nickerson, która pełni swoją funkcję od sierpnia. Rozmowa, która w całości toczyła się w języku polskim w głównej mierze dotyczyła aktualnej sytuacji politycznej na świecie w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Marszałek podkreślał znaczenie obecności wojsk amerykańskich na Podkarpaciu, zarówno w Rzeszowie jak i w Mielcu. Pani konsul dziękowała za bardzo dobrą współpracę oraz za wszystkie przejawy działalności na rzecz wsparcia dla walczącej Ukrainy. Poruszono również wiele spraw gospodarczych, przed wszystkim związanych z szeroko zakrojonymi inwestycjami firm amerykańskich na Podkarpaciu.

Reklama

Erin Nickerson jako przedstawicielka amerykańskiej służby dyplomatycznej od 2002 roku pracowała w Bangkoku, Rzymie, Kabulu, Tegucigalpie i Warszawie. Pracowała także w Waszyngtonie w Centrum Operacyjnym Sekretariatu Wykonawczego oraz w Biurze ds. Europejskich i Euroazjatyckich. Obok języka polskiego włada również hiszpańskim i włoskim.

źr. podkarpackie.pl

Reklama
Poprzedni artykułLatem znów polecimy LOT-em z Rzeszowa do Gdańska
Następny artykułGroził koledze siekierą. Trafił do aresztu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj