Strona główna WIADOMOŚCI Kolejny obywatel Ukrainy próbował przekupić polskiego celnika.

Kolejny obywatel Ukrainy próbował przekupić polskiego celnika.

0
Reklama

Po raz kolejny na polskim przejściu granicznym doszło do próby wręczenia łapówki. Tym razem 51-letnia obywatelka Ukrainy próbowała przekupić polskiego celnika, który poinformował ją, że ma odpowiednich dokumentów do pobytu w Polsce.

Funkcjonariusze SG z Hermanowic w trakcie kontroli dokumentów pasażerów podróżujących busem, w paszporcie  Ukrainki ujawnili wizę krajową. W trakcie rozpytywania o cel podróży, kobieta przyznała, że jedzie do Słowenii. Funkcjonariusz SG poinformowali podróżną, że naruszyła warunki wjazdu i pobytu w Polsce, co skutkuje koniecznością opuszczenia naszego kraju.
51 latka postanowiła jednak się nie poddawać i zaczęła nakłaniać funkcjonariuszy do zmiany decyzji, początkowo prośbami, a gdy te nie poskutkowały to zaoferowała im łapówkę w wysokości 100 euro.  Funkcjonariusz łapówki nie przyjął, i zatrzymał Ukrainkę, Teraz  kobietę czeka sprawa w sądzie. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Jest to kolejna w ostatnim czasie taka próba podjęta przez obywatela Ukrainy.  Po raz kolejny jednak polscy pogranicznicy pokazują swoją nieprzekupność.

Reklama