Strona główna JAROSŁAW Kolejni żołnierze 3. PBOT złożyli uroczystą przysięgę

Kolejni żołnierze 3. PBOT złożyli uroczystą przysięgę

0
Przysięga w Jarosławiu, fot. Paulina Lęcznar
Reklama

W niedzielę w Jarosławiu, odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi składali ślubowanie na jarosławskim Rynku. Słowa roty wypowiedziało 42 ochotników.

Tuż przed południem w niedzielę 5 grudnia, 42 ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wypowiedziało słowa roty przysięgi. Ceremonia odbyła się na Rynku w Jarosławiu. Wśród przysięgających było 12 kobiet. Pododdziały Brygady zasiliło wielu ciekawych ludzi, między innymi  pracownicy administracyjni, informatycy, medycy, prowadzący działalność gospodarczą, nauczyciele, studenci i uczniowie. Żołnierze przysięgali na Sztandar 3. PBOT. Przysięgę od bohaterów niedzielnej uroczystości odebrał płk Michał Małyska dowódca podkarpackich terytorialsów. 

Reklama

W nadesłanym liście Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak napisał – składając dziś przysięgę wojskową rozpoczynacie zaszczytną służbę Ojczyźnie w Wojsku Polskim. To ważne i odpowiedzialne zadanie, wymagające wytrwałości, hartu ducha oraz gotowości do poświęceń. Jesteście żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej – formacji wojskowej, która w praktyce, w działaniu potwierdza swoją wartość. Terytorialsi wspierają dziś Straż Graniczną, Policję oraz wojska operacyjne w obronie naszej wschodniej granicy. Służą pomocą społeczności z terenów przygranicznych. Dbają o bezpieczeństwo Polski. Skutecznie i z poświęceniem realizują zadania, do których zostali powołani. Gratuluję decyzji o wstąpieniu w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wierzę, że w ten sposób wymiernie przyczynicie się do wzmocnienia bezpieczeństwa Waszego regionu i całego kraju. 


Płk Michał Małyska dowódca 3. Podkarpackiej Brygady OT powiedział do uczestników przysięgi – … to dzięki słowom przysięgi, które za chwilę wypowiecie, staniecie się tymi, którzy nie bacząc na okoliczności stają pomiędzy Narodem a zagrożeniem. To od dziś będziecie pełnoprawnymi żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, na których spoczywać będzie odpowiedzialność za  bezpieczeństwo i obronę własnego Kraju.

Poprzedni artykułNie żyje ks. Piotr Podborny, wieloletni proboszcz w Starym Dzikowie
Następny artykuł67-latek dzwonił pod 112, żeby zamówić jedzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!