Strona główna KROSNO Kierowca dostawczaka był pijany. Stery przejęła pasażerka, też pod wpływem

Kierowca dostawczaka był pijany. Stery przejęła pasażerka, też pod wpływem

0
Reklama

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-letniemu kierowcy dostawczego fiata. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie potrafił poradzić sobie z manewrowaniem pojazdem na przysklepowym placu. Wówczas za kierownicą usiadła pasażerka fiata, która jak się okazało, również była nietrzeźwa. Policyjny alkomat wskazał u 54-latki około 1,3 promila alkoholu.

Wczoraj około godz. 19, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że ulicami Jedlicza porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, wykonywał nieskoordynowane manewry, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Reklama

Chwilę później, kierujący podjął nieudolną próbę zaparkowania samochodu, w wyniku czego zjechał z chodnika na podmokły grunt, doprowadzając do unieruchomienia pojazdu. Gdy na miejscu pojawił się policyjny patrol, znajdujący się pod widocznym wpływem alkoholu mężczyzna zaprzeczał, że tego dnia kierował fiatem.

Funkcjonariusze sprawdzili zapis kamer monitoringu sklepu. Utrwalone nagranie, a także zeznania świadków jednoznacznie potwierdziły, że mężczyzna przyjechał dostawczym fiatem w rejon sklepu i miał trudności z manewrowaniem pojazdem. W konsekwencji zjazdu z utwardzonego placu na grząski teren, za kierownicą usiadła pasażerka, której udało się wyjechać z koleiny i zaparkować przy sklepie. 

Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie, a towarzyszącej mu 54-latki, około 1,3 promila. Z uwagi na potwierdzenie faktu kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno mężczyzny, jak też podróżującej z nim kobiety.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ustawodawca przewidział grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego też apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Reklama
Poprzedni artykuł33-latka z sądowym zakazem, wsiadła za kierownicę
Następny artykułKradli miedziane rury z zakładu. Podzielili się zyskiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj