Strona główna WIADOMOŚCI „Karpaty na widelcu” w przyszłym roku w Rzeszowie!

„Karpaty na widelcu” w przyszłym roku w Rzeszowie!

0
Reklama

– Wiosną tego roku padły deklaracje na temat możliwości organizacji „Karpat na widelcu”. Dziś możemy już powiedzieć – wspaniały festiwal kulinarny odbędzie się w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

O możliwości zorganizowania Festiwalu Kulinarnego „Karpaty na widelcu” Konrad Fijołek i Robert Makłowicz rozmawiali podczas wiosennej kampanii wyborczej. – Padły wtedy poważne deklaracje, które przedstawiłem mieszkańcom. Pomysł bardzo spodobał się. I dziś mogę powiedzieć, że dotrzymujemy słowa – fantastyczna impreza – Festiwal Kulinarny „Karpaty na widelcu”, która będzie jednym z naszych głównych miejskich wydarzeń promocyjnych, odbędzie się w Rzeszowie – we wrześniu przyszłego roku – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Reklama

– To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie ale na całym Podkarpaciu. Sama nazwa festiwalu „Karpaty na widelcu” zobowiązuje nas do tego, aby to w Rzeszowie zaistniała kuchnia z Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Węgier a nawet z Bałkanów – tłumaczył Robert Makłowicz.

– Taki festiwal to idealne miejsce aby promować nie tylko restauracje ale też producentów regionalnych. Podkarpacie i całe Karpaty to przecież olbrzymia skarbnica smaków. Będziemy promować nasze „małe ojczyzny” i czerpać z nich pomysły pełnymi garściami – apelował Makłowicz.

– O szczegółach przygotowywanego wydarzenia będziemy mieszkańców informować na bieżąco – zapowiedział prezydent Fijołek.

Reklama
Poprzedni artykułWody w tych rzekach mogą gwałtownie przybrać. Niewykluczone podtopienia
Następny artykułChcą by zdający płacili ponad 200 zł za egzamin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj