Strona główna ZDROWIE Jedz jabłka codziennie, pomogą Ci utrzymacie zdrowie długie lata

Jedz jabłka codziennie, pomogą Ci utrzymacie zdrowie długie lata

0
Reklama

Wszystkie owoce i warzywa posiadają mnóstwo składników odżywczych, minerałów i witamin pomagających w utrzymaniu dobrego zdrowia, wśród nich jest też jabłko.


 
Ten owoc pomoże Ci zadbać o kilka elementów Twojego zdrowia, niestety dzisiejsze jabłka nie posiadają tak dużo witamin, jak te, które zrywało się z przydomowych sadów kilkadziesiąt lat temu. Jednak i tak warto dodać je, jako podstawowy składnik codziennego menu. 

  1.  Jabłko dzięki zawartości potasu, żelaza, cynku, krzemu i podstawowych witamin poprawia stan skóry, paznokci czy włosów.
  2. Pektyny zawarte w jabłkach wzmacniają szkliwo i zapobiegają próchnicy. 
  3. Według naukowców zawarte w jabłku flawonole poprawiają pamięć i ogólną zdolność szybkiego przetwarzania informacji.
  4.  Zawarta w jabłku witamina C wspomaga układ odpornościowy, każde jabłko wspomaga też budowę właściwej flory bakteryjnej w jelitach.
  5. Jabłka są niskokaloryczne i hamują apetyt wysyłając do mózgu wiadomość o sytości. 
  6. Chronią przed nowotworami, cukrzycą, udarami mózgu czy nawet Alzheimerem, ponieważ mają w sumie przeciwutleniacze, które walczą w wolnym rodnikami, niszczącymi komórki.
  7.  Jabłko pomaga walczyć ze stanami zapalnymi, przyśpiesza regenerację ścian naczyń krwionośnych oraz poprawia przepustowość żył i tętnic.
    To udowodnione i tylko główne dobroczynne właściwości tych owoców, bo owoce i warzywa działają na wiele procesów zachodzących w człowieku.  

 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułMecz wigilijny kibiców i piłkarzy Stali Mielec
Następny artykułCzego Polacy szukali najczęściej w internecie w 2017 roku?