Strona główna BIESZCZADY Jakie warunki panują w Bieszczadach?

Jakie warunki panują w Bieszczadach?

0
Reklama

Warunki na szlakach turystycznych są dobre. Większość szlaków jest drożna z wyjątkiem odcinka Bukowiec – Źródła Sanu, który jest aktualnie zamknięty ze względu na zawieszone drzewa grożące zawaleniem- podał Bieszczadzki Park Narodowy.

Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 50 nawet do 180cm w miejscach nawianych. Na drzewach występuje okiść grożąca obłamaniem gałęzi, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Powierzchnie parkingów czynnych w okresie zimowym są odśnieżone. Zalecamy przed wyruszeniem na szlak wyposażyć się w się w kijki, raczki lub rakiety śnieżne ponieważ powyżej górnej granicy lasu w wielu miejscach szlaki są śliskie, wywiane i oblodzone. Najbliższy weekend zapowiada się wietrzny, wiatr może osiągać prędkość do 50km/h. Pamiętajcie, że aura może się zmienić w każdej chwili i zaplanujcie wyprawę tak, żebyście mogli wrócić o własnych siłach, bez pomocy ratowników GOPR.

Reklama

Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Reklama
Poprzedni artykułNowy komendant policji w Sanoku
Następny artykułSkradziono narty ratownika GOPR na stacji w Chyrowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!