Strona główna MIELEC Jacek Klimek o finansach Stali Mielec i przygotowaniach do rundy

Jacek Klimek o finansach Stali Mielec i przygotowaniach do rundy

0
MIELEC 18.10.2022 MECZ 1/16 FINALU FORTUNA PUCHAR POLSKI SEZON 2023/23: STAL MIELEC - PIAST GLIWICE --- 1/16 FINAL OF POLISH CUP FOOTBALL MATCH: STAL MIELEC - PIAST GLIWICE JACEK KLIMEK PREZES FKS STAL MIELEC SA FOT. MICHAL TRZPIS/400MM.PL
Reklama

PGE FKS Stal Mielec przeprowadziła krótki wywiad z prezesem zarządu spółki, Jackiem Klimkiem. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi prezesa Stali:

Obecnie nasza biało-niebieska drużyna trenuje w Hiszpańskim L’Abair, a my przedstawiamy Państwu wywiad z Jackiem Klimkiem, Prezesem Zarządu FKS Stal Mielec. W rozmowie poruszono m.in. temat kosztów organizacji obozu poza granicami naszego kraju.

Reklama

Panie Prezesie czy głównym powodem wyboru właśnie L’Abair, a nie Turcji były warunki pogodowe panujące w Hiszpanii?

Zdecydowanie tak. Ostatnie dwa pobyty w Turcji pokazały, że ten obszar jest już mocno przereklamowany, jeśli chodzi o pogodę. Trenowaliśmy w deszczu, a nawet śniegu oraz wielokrotnie porywisty wiatr uniemożliwiał sprawne przeprowadzenie jednostki treningowej. Zdarzały się również dni, kiedy nie wyszliśmy z hotelu na trening właśnie ze względu na fatalną pogodę. Wybory były dwa: albo pewny klimat w Hiszpanii, albo zostajemy w Mielcu.

Do startu rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy w Polsce przygotowuje się Puszcza Niepołomice? Rozumiem, że również rozważaliśmy taką opcję?

Tak ten wariant był bardzo długo rozważany ze względu na koszty. Zdecydowaliśmy zainwestować
w jakość i liczymy, że to przyniesie wymierne efekty w drugiej rundzie. Dodatkowym argumentem, aby opuścić na ten ważny czas Mielec był fakt, iż balon zamontowany na pełnowymiarowym boisku, który jest własnością Urzędu Miasta, po raz kolejny uległ uszkodzeniu i został przez powalony przez wiatr. Efekt-nie mieliśmy gdzie trenować przy mroźnych temperaturach.

Czy kontaktował się Prezes z Piastem Gliwice, aby uzyskać opinię na temat warunków pogodowych, jak również związanych z infrastrukturą sportową w L’Abair?

Potwierdzam, z Piastem Gliwice mamy bardzo dobre relacje i bez problemu mogliśmy zebrać wszystkie informacje o pobycie w Hiszpanii. Zespół z Gliwic, co roku wybiera ten kierunek jako miejsce swoich przygotowań i zawsze są z tej decyzji zadowoleni.

Czy koszt obozu treningowego w Hiszpanii jest większy od tych organizowanych w Turcji?

Tak jest to większy wydatek, lecz tak jak już wspominałem, zależy nam, aby drużyna przygotowywała się w jak najlepszych warunkach do startu rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy.

Czy mógłby Prezes zdradzić, jaka jest to procentowo różnica, jeżeli mówimy o wyborze Hiszpanii zamiast Turcji?

Pobyt na obozie treningowym w Hiszpanii jest droższy o ok 15% od Turcji.

Wielu kibiców zastanawia się, kiedy ogłosimy raport finansowy. Czy może Prezes zdradzić, kiedy to nastąpi?

Chciałbym zaznaczyć, ponieważ wiele osób może nie być tego świadomym, że przygotowanie takiego dokumentu to czasochłonny proces, w którym uczestniczy nie tylko księgowość, ale również dział prawny. Myślę, że początkiem lutego ogłosimy nasze sprawozdanie finansowe. Będzie jeszcze lepsze niż w roku poprzednim. Dla przypomnienia dodam, iż za poprzedni rok osiągnęliśmy zysk na poziomie 2,3mln.

Kibicom przypadły do gustu nasze filmy z kultowych polskich komedii zapowiadające kontrakty
z piłkarzami. Czy zamierzamy przeprowadzić kolejne transfery przychodzące do naszej drużyny?

Chcielibyśmy pozyskać jeszcze jednego zawodnika, który zasiliłby biało-niebieskie barwy PGE FKS Stali Mielec. Intensywnie badamy rynek i mamy wytypowanych kilku piłkarzy. Oczywiście, jeśli sztab szkoleniowy po powrocie z Hiszpanii uzna, że nie ma takiej potrzeby to tym składem, który posiadamy na chwilę obecną, będziemy walczyć w rundzie wiosennej PKO BP Ekstraklasy.

Czy bierze Prezes pod uwagę możliwość niewypełnienia w pełni limitu młodzieżowca?

Nie chcę o tym myśleć,ponieważ to wyrzucanie pieniędzy do kosza, ale w sytuacji ultra ekstremalnej jesteśmy przygotowani na minimalną karę. Najważniejsza jest dla nas PKO BP Ekstraklasa
i podporządkujemy wszystko, by w przyszłym sezonie dawać radość mieszkańcom Mielca, ponieważ PGE FKS Stal Mielec to wizytówka naszego miasta i całego województwa.

Reklama
Poprzedni artykułStartuje IV edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich
Następny artykułCezary Kulesza w Rzeszowie. Spotka się z władzami województwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!