Strona główna KROSNO Imigranci w ciężarówce. Wysiedli, bo myśleli, że są w Wiedniu

Imigranci w ciężarówce. Wysiedli, bo myśleli, że są w Wiedniu

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku zatrzymali trzech Marokańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji, ukrywając się w naczepie ciężarówki.

Do zdarzenia doszło 28 maja w miejscowości Tylawa (gmina Dukla na Podkarpaciu). Strażnicy Graniczni z Sanoka otrzymali informację o nieznanych osobach, które wysiadły z ciężarówki jadącej od granicy ze Słowacją. Patrol SG ujawnił na miejscu trzech mężczyzn bez dokumentów. Jak się okazało, byli to obywatele Maroka w wieku od 18 do 28 lat, którzy do Polski wjechali nielegalnie, ukrywając się w naczepie ciężarówki.

Reklama

Cudzoziemcy byli zdrowi i nie wymagali pomocy medycznej.

W trakcie rozmowy z mundurowymi szczegółowo opisali trasę wyprawy. Z Maroka przedostali się do Turcji, a następnie do Węgier. Tam z pomocą przemytników, którzy zainkasowali po tysiąc euro od każdego, ukryli się w naczepie. Zgodnie z obietnicą przestępców transport miał dotrzeć do Wiednia. Mężczyźni byli przekonani, że są już na miejscu.

Cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z użyciem podstępu, do czego się przyznali. Decyzją sądu zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres trzech miesięcy.

W 2022 roku jest to drugi przypadek ujawnienia imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy ze Słowacją. Poprzednie zdarzenie miało miejsce w styczniu, kiedy wspólnie z funkcjonariuszami KAS ujawniono sześciu obywateli Afganistanu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!