Strona główna WIADOMOŚCI IMGW ostrzega: Po godz. 17:00 czekają nas burze z gradem i silny...

IMGW ostrzega: Po godz. 17:00 czekają nas burze z gradem i silny wiatr

0
Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem, które dziś mogą przejść nad regionem.


Ostrzeżenia meteorologiczne II. stopnia oraz hydrologiczne I. stopnia wydał dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla całego regionu podkarpackiego.
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.
Dodatkowe ostrzeżenie hydrologiczne dotyczy szybkiego wzrostu poziomu wód w rzekach. W miejscu wystąpienia opadów deszczu o charakterze burzowym, na mniejszych rzekach w zlewni Wisły po Dęblin oraz Bugu po Krzyczew, a także w zlewniach zurbanizowanych, spodziewane są gwałtowne wzrosty poziomu wody do strefy stanów średnich i wysokich, lokalnie z możliwością krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych.
W tej chwili w centrum województwa zaczyna zrywać się gwałtowny wiatr, a na mapie burz widać, że przechodzą one teraz od Pomorza po Małopolskę. Na Podkarpaciu pojawić mają się ok. godziny 17:00.
 

Reklama
Poprzedni artykułBilet na POLREGIO zakupisz przez e-podróżnik
Następny artykułPrąd do wynajęcia