Strona główna WIADOMOŚCI IMGW ostrzega! Przed nami ulewy i burze. Poziom wód wzrasta

IMGW ostrzega! Przed nami ulewy i burze. Poziom wód wzrasta

0
Reklama

Pogoda nam nie sprzyja. Od kilku dni zamiast pięknej letniej lipcowej pogody towarzyszą nam burze i intensywne opady deszczu, które szybko nie ustąpią. Dodatkowo wydano ostrzeżenia hydrologiczne dotyczące wzrostu poziomu wód.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące intensywnych opadów deszczu i burz w regionie, które mogą potowarzyszyć nam do 19 lipca.
Dziś i jutro prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – miejscami od 25 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.
W okresie od 18:00 17-07-2018 do 06:00 19-07-2018 (36 godzin) prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu okresami umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za podany okres na północy województwa od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50mm, na południu województwa od 40 mm do 55 mm, lokalnie do 65 mm.

San, Wisłok i Wisłoka rosną

W związku z prognozowanymi opadami deszczu, w zlewniach: Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich bądź do dolnej części strefy stanów wysokich. Lokalnie zjawisko może mieć charakter gwałtowny. Punktowo, na mniejszych rzekach, mogą zostać krótkotrwale przekroczone stany ostrzegawcze.
 
 

Reklama
Reklama