Strona główna CIEKAWOSTKI Idąc na spacer nie bierz komórki. Zwabia kleszcze

Idąc na spacer nie bierz komórki. Zwabia kleszcze

0
Reklama

Według najnowszych badań prowadzonych przez Polskę i Słowację wynika, że kleszcze lgną do urządzeń emitujących promieniowanie o częstotliwości 900 MHz, czyli m.in. komórek.


Idąc do lasu, czy na łąkę zostawmy w domu telefony komórkowe. Najnowsze badania prowadzone przez Polskę i Słowację wskazują, że kleszcze lgną do urządzeń emitujących promieniowanie o częstotliwości 900 MHz. Kleszcze to pasożyty roznoszące groźne dla ludzi i zwierząt patogeny, a ich ukąszenie może powodować boreliozę.Jak podaje Polsat News: Za zwiększenie liczebności kleszczy odpowiadają przede wszystkim zmiany klimatu i przekształcanie krajobrazu. Z najnowszych badań zespołu polsko-słowackiego wynika jednak, że za rozszerzanie zasięgu występowania kleszczy może być też odpowiedzialne coraz powszechniejsze w środowisku promieniowanie elektromagnetyczne (EMF), którego źródłem są stacje radiowe, telewizyjne, telefonii komórkowej i liczne urządzenia mobilne – informuje Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Najnowsze badania naukowe udowodniły, że pole elektromagnetyczne oddziałuje również na kleszcze, przyciągając je niczym magnes. Co ciekawsze, zakażenie niebezpiecznymi bakteriami sprawia, że EMF jest dla kleszczy jeszcze bardziej atrakcyjne. Wyniki badań na ten temat opublikowano właśnie w specjalistycznym czasopiśmie „Ticks and Tick-borne Diseases”.

 

Poprzedni artykułRuszają zapisy na kurs „Samoobrona kobiet-zaufaj wojsku”
Następny artykułNa Łopiennik wejdziemy nowym szlakiem