Strona główna LEŻAJSK Grupa Żywiec nie chce, by piwo Leżajsk produkował inny podmiot

Grupa Żywiec nie chce, by piwo Leżajsk produkował inny podmiot

0
Reklama

Trwają rozmowy samorządowców powiatu leżajskiego i województwa podkarpackiego z Grupą Żywiec, właścicielem Browaru Leżajsk. Kilka dni temu Żywiec poinformował o zamknięciu Browaru. Wszystko przez cięcia finansowe.

Z decyzją nie zgodzili się wójt gminy Leżajsk, burmistrz Leżajska a także władze wojewódzkie. Zabiegają o przejęcie Browaru, który ich zdaniem przynosi zyski. Zamknięcie, jakie planowane jest w czerwcu, wiąże się z utratą pracy przez blisko 400 osób, zatrudnionych na różnych stanowiskach w Browarze.

Reklama

Wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko zaproponował firmie przejęcie zakładu. Zaznaczył, że liczne przedsiębiorstwa z regionu są skłonne do przejęcia Browaru. Niestety, ale Grupa Żywiec nie zgadza się na produkcję piwa w Leżajsku przez inny podmiot.

Poparcie dla starań o utrzymanie browaru z bogatą tradycją wyraziła m.in. wojewoda  Ewa Leniart. Wójt Sobejko zamierza interweniować nawet u ambasadora Holandii, ponieważ właścicielem Grupy Żywiec jest pochodzący z tego kraju koncern Heineken- przekazało Radio Rzeszów.

Reklama
Poprzedni artykułBędzie ślisko. Dziś w regionie marznące opady!
Następny artykułPorozumienie dla transgranicznego odcinka szlaku Via Carpatia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!