Strona główna TARNOBRZEG Groził pracownicy stacji benzynowej. 28-latek aresztowany

Groził pracownicy stacji benzynowej. 28-latek aresztowany

0
Reklama

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 28-latek, który podejrzany jest o usiłowanie rozboju. Mężczyzna, wszedł na stację paliw w Nowej Dębie i grożąc ekspedientce, domagał się wydania przez nią alkoholu. Gdy w obronie kobiety stanął przypadkowy mężczyzna, agresor wyjął nóż i zaczął mu grozić pozbawieniem życia. Podejrzanego bardzo szybko zatrzymali policjanci. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek po godz. 22, policjanci z Nowej Dęby zostali powiadomieni o usiłowaniu rozboju. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że na stację paliw przyszedł mężczyzna, który znajdując się pod działaniem alkoholu lub podobnie działającego środka, groził ekspedientce i domagał się wydania alkoholu. Sprawca był bardzo agresywny, krzyczał i używał słów wulgarnych. W obronie kobiety stanął przypadkowy mężczyzna, który wszedł do sklepu. Wówczas napastnik, wyjął nóż i zaczął nim machać. Groził mężczyźnie pozbawieniem życia. Kiedy agresor nie osiągnął swojego celu, uciekł ze sklepu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Reklama

Policjanci bardzo szybkiego zatrzymali napastnika. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Groził funkcjonariuszom, nie wykonywał ich poleceń i usiłował zaatakować jednego z mundurowych. Policjant użył broni, oddając strzał ostrzegawczy w powietrze.

Sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Nowej Dęby. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał 6 zarzutów popełnienia przestępstw.

W sobotę, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora, i zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje:

art. 280§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Poprzedni artykułWiózł troje małych dzieci. Wcześniej pił alkohol
Następny artykułPogoda i publika dopisały podczas tegorocznych Dni Gminy Hyżne [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!