Strona główna JAROSŁAW Granatnik z okresu II wś. znaleziony w piwnicy szpitala

Granatnik z okresu II wś. znaleziony w piwnicy szpitala

0
Reklama

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w Jarosławiu. Skorupa granatnika przeciwpancernego została znaleziona podczas prac remontowych w jednej z piwnic Szpitala Psychiatrycznego ZOZ. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli niewybuch i powiadomili saperów.

Wczoraj po godz. 7, oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z piwnic Szpitala Psychiatrycznego ZOZ Jarosław, podczas prac remontowych, został znaleziony prawdopodobnie niewybuch. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to skorodowana skorupa granatnika przeciwpancernego z okresu II wojny światowej „Panzerfaust Klein” kal. 10 mm i długości 30 cm. Niewybuch ten znajdował się w skuwanej posadzce w pomieszczeniu piwnicznym remontowanego budynku.

Reklama

Miejsce ujawnienia niewybuchu zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Na terenie budynku zostały wstrzymane prace remontowe i usługi medyczne na wyższych piętrach.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, sprawdzili teren i usunęli niewybuch.  

Reklama
Poprzedni artykułChciał targnąć się na życie. Uratowano go w ostatniej chwili
Następny artykuł6-latek błąkał się po ulicach. Opiekunka w tym czasie spała, a matka go szukała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj