Strona główna WIADOMOŚCI Grafika z Rodziną Ulmów powstała na jednym z pociągów PKP IC

Grafika z Rodziną Ulmów powstała na jednym z pociągów PKP IC

0
Reklama

Na Dworcu Centralnym w Warszawie zaprezentowano pociąg Intercity z grafiką rodziny Ulmów, zaprojektowaną przez Biuro „Niepodległa”. Pociąg będzie można zobaczyć na trasie Przemyśl–Berlin do 4 września. Pierwszy przyjazd do Rzeszowa ze stacji Berlin Hauptbahnhof zaplanowany jest na 14 lipca na godzinę 19:49, do Łańcuta na 20:05 a do Przemyśla na 20:57. 

W trakcie prezentacji pociągu w stolicy Polski można było oglądać, składającą się z dwudziestu plansz, wystawę „Samarytanie z Markowej”. Przygotowana przez IPN ekspozycja prezentuje m.in. dokumenty i zdjęcia ilustrujące historię rodziny Ulmów, życie społeczności Markowej oraz realia okupacji niemieckiej. 

Reklama

Józefa Ulmę i jego żonę w dziewiątym miesiącu ciąży, a także ich dzieci: 8-letnią Stanisławę, 6-letnią Barbarę, 5-letniego Władysława, 4-letniego Franciszka, 3-letniego Antoniego i 1,5-roczną Marię niemieccy żandarmi z posterunku w Łańcucie rozstrzelali 24 marca 1944 roku. Razem z rodziną zginęli również ukrywani przez nich Żydzi. Łącznie zabito 17 osób. Beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej odbędzie się 10 września w Markowej.  

Poprzedni artykułNawałnice w regionie. Straż podsumowała działania [foto, video]
Następny artykułPijany traktorzysta zatrzymany przez policję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!