Strona główna BRZOZÓW Golcowa, Brzozów: Nastolatek zaatakował policjantów

Golcowa, Brzozów: Nastolatek zaatakował policjantów

0
Reklama

Zarzut czynnej napaści na policjanta usłyszał 17-letni mieszkaniec Golcowej, który uderzył funkcjonariusza. Młody człowiek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sadem. Grozi mu za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


W sobotę około godz. 1 w nocy, funkcjonariusze wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy zostali skierowani na interwencję do Trześniowa, gdzie według zgłoszenia miało dojść do uszkodzenia mienia. Ponadto z informacji przekazanych przez zgłaszającego, młodzi ludzie rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce zauważyli trzech młodych mężczyzn siedzących na chodniku. Kryminalni chcieli ich wylegitymować, lecz na słowo  „Policja”  jeden z mężczyzn poderwał się i podbiegł w kierunku nieoznakowanego radiowozu, trzymając w ręku pałkę teleskopową. Pomimo wielokrotnych wezwań do uspokojenia się, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Zamachnął się pałką w kierunku jednego z policjantów, trafiając go w nogę.
W tym samym czasie na miejsce dojechał drugi patrol. Funkcjonariusze ustalili dane pozostałych dwóch mężczyzn, a agresywnego napastnika obezwładnili i przewieźli na komendę. Mężczyzna cały czas stawiał opór, nie wykonywał poleceń mundurowych, nie chciał również podać swoich danych osobowych.
Policjanci ustalili, że agresywnym młodym mężczyzną jest 17-letni mieszkaniec Golcowej. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto została mu pobrana krew do badania. Jej wynik da odpowiedź na to, czy dodatkowo 17-latek nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.
Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Przyznał się do jego popełniania i złożył wyjaśnienia. Swoje naganne zachowanie tłumaczył ilością spożytego w tym dniu alkoholu. Teraz 17-latek stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
źr. KPP Brzozów

Reklama
Poprzedni artykułJasło: Zatrzasnęła niemowlę w aucie. Policja wybiła szybę
Następny artykułRzeszów: Radni przyjęli budżet miasta. Ferenc z absolutorium