Strona główna KROSNO Gmina Wojaszówka wypożycza turystom w weekend kajaki za darmo i promuje region....

Gmina Wojaszówka wypożycza turystom w weekend kajaki za darmo i promuje region. Te widoki są tego warte

0
Reklama

Gmina Wojaszówka kupiła kajaki, które w weekend wypożycza za darmo. Turyści mogą podziwiać przepiękne okolice Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką, Pogórze Strzyżowskie i Dynowskie.

Spływy kajakowe to coraz popularniejsza na Podkarpaciu forma spędzania wolnego czasu. Przystanie kajakowe są na Sanie, a oferta spływów jest bardzo szeroka.

Reklama

Niedawno gmina Wojaszówka kupiła mobilną wiatę rekreacyjną, przyczepę do transportu kajaków i sześć kajaków z niezbędnym osprzętem, które wypożycza turystom w weekendy. Jedyny koszt to kaucja w wysokości 50 zł, którą odzyskamy po powrocie. Gmina ma trzy pojedyncze i trzy podwójne kajaki. Wypożycza je na godzinę razem z kamizelkami i wiosłami. Tak trzeba rozplanować czas wycieczki, by popłynąć i wrócić do Wojkówki.

Wypożyczalnia jest czynna przez wszystkie wakacyjne weekendy:

– piątek w godzinach 16-21

– sobota w godzinach 15-21

– niedziela w godzinach 14-20.

Zainteresowanie kajakami największe jest w niedziele, wtedy trzeba czekać w kolejce. Najłatwiej dostępne są natomiast w piątki.

Aktualnie trasa liczy 27 km. Po drodze możemy podziwiać okolice Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką, Pogórze Strzyżowskie i Dynowskie. Szlak prowadzi od Wojkówki przez Twierdzę, Frysztak. Wiśniową, Markuszową do Strzyżowa. Na trasie jest kilka przystani, można więc pokonywać go odcinkami.

Źródło: wojaszowka.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!