Strona główna WIADOMOŚCI Gang złodziei i paserów samochodowych rozbity

Gang złodziei i paserów samochodowych rozbity

0
Reklama

Funkcjonariusze z Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej SG oraz z Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego oddziałów SG brali udział w rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, która ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserkę 45 samochodów. Członkowie grupy ukradli samochody o łącznej wartości 4 mln zł.

Policjanci, wspomagani przez kontrterrorystów z BOA wraz z funkcjonariuszami z Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego oddziałów straży granicznej oraz z Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej SG zatrzymali 7 osób, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób doprowadzono z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą, również dotyczącą kradzieży samochodów. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 9 samochodów wartych 1 mln 100 tys. zł oraz 29 tys. zł w gotówce. Podczas przeszukania posesji ujawnili także mogące pochodzić z przestępstwa części samochodowe o wartości 280 tys. zł, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych. Kierujący grupą dwaj mężczyźni w ciągu ostatnich 3 lat byli wielokrotnie zatrzymywani za przestępczość samochodową, ale pomimo kierowanych wobec nich do sądu wniosków o tymczasowy areszt, sankcje nie zostały zastosowane. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułZgłosił, że zaatakowali go zamaskowani ludzie. Odpowie za fałszywe wezwanie
Następny artykuł13-latek wjechał quadem w drzewo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!